چرم عسلی رنگ لباس کودکی موجب تغییر رنگ چشم هایش شد

با کنترل‌تر شدن خواص چرم عسلی رنگ و بهبود ظاهر، استفاده از آن برای کفش‌ها، سپرها و زره‌ها، مبلمان، مخازن آب و حتی پوسته‌های قایق بیشتر شد.

شاید بزرگترین نوآوری در صد سال اخیر کشف خواص دباغی نمک های کروم و جایگزینی دباغی ها با طبل های چرخشی باشد که در اکثر دباغی های مدرن دیده می شود.

این دو تغییر انقلابی دوره دباغی را از ماهها به روزها کوتاه کرد و منجر به رشد صنعت بسیار مولدتر و کارآمدتر شد. مراحل اصلی فرآیند مدرن عبارتند از:

نگهداری با نمک: پوسیدگی و عفونت را متوقف می کند و همچنین آب اضافی را از پوست خارج می کند.

خیس خوردن: آب نمک را از بین می برد و رطوبت مناسب را بازیابی می کند تا لباس زیر یا چرم برای مواد شیمیایی مبتنی بر آب مناسب باشد.

چرم

آهک سازی: برای حذف پشم و به دست آوردن چرم مناسب برای دباغی. موهای باقیمانده با یک چاقو یا ماشین کنده برداشته می شود (پاک کردن پوست).

ترش کردن: پوست ها با مخلوطی از نمک و اسید درمان می شوند و pH را به سطح بسیار پایینی کاهش می دهند تا نفوذ تانن معدنی به مواد را تسهیل کند.

برنزه کردن: می تواند هم گیاهی و هم معدنی باشد. دباغی سبزیجات با استفاده از تانن موجود در پوست انجام می شود.

چرم دباغی گیاهی انعطاف پذیر است و برای چمدان، مبلمان و زیره کفش استفاده می شود. دباغی مواد معدنی معمولاً با استفاده از نمک های کروم صورت می گیرد.

چرم دباغی شده با کروم هنگامی که خام باشد، رنگ آبی دارد و به همین دلیل «آبی مرطوب» نامیده می شود. دباغی با کروم سریعتر از دباغی گیاهی است و چرم انعطاف پذیری تولید می کند که برای کیف و لباس عالی است.

بسته به نتیجه مورد نظر، می توان پوسته را واکس زد، رول کرد، روغن کاری کرد، چرب کرد، صاف کرد، تراشید، شکافت و البته رنگ کرد. موادی مانند جیر و نوبوک با بلند کردن توده چرم با غلتاندن روی یک سطح ناهموار تکمیل می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.